Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” būvniecība varētu sākties 2019.-2020.gadā.
Intervijā Latvijas Radio Baltijas valstu kopuzņēmuma “RB Rail” valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa atklāja, ka dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” būvniecības sagatavošanas darbus Latvijā un Igaunijā plānots uzsākt 2018.gadā, savukārt pati izbūve varētu sākties ap 2019.-2020.gadu.
“Tātad, vēl divi trīs gadi un tad jau sāks bišķiņ kaut ko manīt,” piebilda Rubesa.
Vienlaikus Rubesa atzina, ka projekta virzību arī turpmāk var aizkavēt dažādi šķēršļi, tai skaitā iepirkumu procedūru aizkavēšanās. Turklāt jau tagad daudzas lietas notiekot daudz vēlāk kā bija plānots.
“Man nav nekādu šaubu par to, ka būs ārkārtīgi daudz kas, kas novilcinās projekta īstenošanu,” pauda Rubesa, piebilstot, ka sūdzības būs vienmēr.
Runājot par iepirkumu procesu, viņa pauda viedokli, ka svarīgs ir jautājums, kā iepirkumu nosacījumus uzraksta
un kādā veidā tos atlasa un vērtē.
“Mūsu gadījumā tas varētu būt vēl sarežģītāk, jo iecere ir uz veselu virkni iepirkumiem arī piedāvāt Igaunijas un Lietuvas uzņēmumiem piedalīties, kā arī Eiropas atkarībā no tā, kas tas ir,” teica Rubesa.
Pēc viņas domām, nepieciešams izveidot sistēmu, izstrādāt atlases kritērijus un kontroles, kā arī noteikt apakšuzņēmēju lomu.
Viņa atzina, ka kopuzņēmumam “RB Rail” ir jāpārstrādā un līdz nākamā gada beigām jāiesniedz 10-15 gadu biznesa plāns.
Jau ziņots, ka “Rail Baltica” projekts paredz jaunas 1435 mm jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu – Rīgu – Kauņu – Varšavu – Berlīni (un tālākā nākotnē pagarinot maršrutu līdz Venēcijai).
“Rail Baltica” trase 265 kilometru garumā stiepjas cauri Latvijai, skarot Salacgrīvas, Limbažu, Sējas, Inčukalna, Ropažu, Garkalnes, Stopiņu, Salaspils, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Olaines, Mārupes, Bauskas novadu un Rīgas pilsētas pašvaldību teritoriju.
Foto: Maky_Orel/https://pixabay.com/en/users/MAKY_OREL-436253//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/