Šā gada martā lauksaimniecības nozares pārstāvji atzina, ka samilzušo problēmu dēļ nozarē Latvijas lauksaimnieki varētu rīkot protesta akcijas.
Taču tagad Dzelzkalēja-Burmistre atzīst, ka, piemēram, zemajām piena cenām nav risinājuma, līdz ar to nav pret ko protestēt. Tajā pašā laikā eksperte norādīja, ka lauksaimnieku problēmas tiktu daļēji risinātas, ja veikalos vairāk nonāktu vietējie produkti.
«Latvijā veikali un pārstrādātāji solidāri neuzņēmās dalīt zaudējumus ar lauksaimniekiem, rezultātā pārstrādātāji un veikali no savas peļņas daļas neatteicās. Mēs gribētu veikalos redzēt vairāk Latvijas produktu. Pirms pāris gadiem Igaunijā ar protestu palīdzību tika panākts, ka lielveikalos, piemēram, ar veikalu tīkla «Rimi» logo ražots piens ir igauņu piens, kā arī cūkgaļa ir no Igaunijas. Turpretī Latvijā vēl nesen pamanīju, ka cūkgaļa ir no Vācijas, bet piens – ražots Eiropas Savienībā,» stāstīja «Zemnieku saeimas» pārstāve.
Dzelzkalēja-Burmistre arī informēja, ka kopumā pusotra gada laikā ganāmpulku skaits Latvijā ir samazinājies par 2200, bet tie lielākoties bijuši mazi ganāmpulki. «Nav zināms, vai likvidēto ganāmpulku īpašnieki ir aizgājuši pensijā un vairs nenodarbojas ar lauksaimniecību, vai arī šo ganāmpulku īpašnieki ir pārprofilējuši darbību,» norādīja eksperte.