2014. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.
Tai skaitā apstrādes rūpniecībā pieaugums – par 1,9% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 7,2%, bet samazinājums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 2,8%.
Šā gada septembrī,salīdzinot ar 2013. gada septembri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,3%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā bija pieaugums par 1,7% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5,2%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija samazinājums par 2,2%.
Lielākais ražošanas apjoma pieaugums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 79,6%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 18,7%, elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 12,7%. Ievērojamu produkcijas izlaides pieaugumu uzrādīja arī lielākā apstrādes rūpniecības nozare – kokapstrāde par 7,7%.
Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 0,9% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 3,9%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē produkcijas izlaide samazinājās par 0,6%.
Salīdzinot ar pagājušā gada trešo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,2%. Ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē samazinājums bija par 2,1% un apstrādes rūpniecībā – par 0,6%. Savukārt kāpums bija elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 1,9%.
2014. gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem samazinājās par 1% un to ietekmēja produkcijas apjoma samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 8,1%, bet pieaugums bija apstrādes rūpniecībā par 0,5% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 4,1%. Straujākais ražošanas apjoma pieaugums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 62,6% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 17,4%. Gada deviņos mēnešos produkcijas apjoms pieauga arī pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: kokapstrādē – par 8,1%, pārtikas produktu ražošanā – par 3,8% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas, – par 3,2%.