Šis secinājums veikts pēc datu salīdzināšanas par cukura un kofeīna lietošanas paradumiem Latvijas iedzīvotāju vidū. Tika secināts, ka iedzīvotāju ikdienā uzņemtais cukura daudzums krietni pārsniedz normu, un ir īpaši augsts pusaudžu un jauniešu starpā.
Kā norāda LĀB speciālisti, īpaši augsts cukura patēriņš ir sastopams starp jauniešiem līdz 24 gadu vecumam. Kā secināts veiktajā pētījumā, ik dienu 12-17 gadus veci pusaudži uzņem aptuveni 14 tējkarotes cukura, bet 18-50 gadus veci pieaugušie – 15 tējkarotes cukura. Pārsvarā cukurs tiek uzņemts ar dzērienu palīdzību. Vienā tējkarotē ir apmēram 5,76 grami cukura.
Pētījumā tika arī noskaidroti Latvijas iedzīvotāju kofeīna uzņemšanas paradumi. Vidējais kofeīna patēriņš Latvijas iedzīvotāju starpā nepārsniedz rekomendēto ikdienas devu, kas ir 200-400 mg dienā. Visvairāk kofeīnu patērē pieaugušie, un 65% gadījumu tas tiek uzņemts no kafijas un kafijas dzērieniem (65%). Tāpat daudz kofeīna tiek uzņemts no tējām (27%), kolas tipa dzērieniem (5%), šokolādes dzērieniem (2%) un enerģijas dzērieniem (1%).
LĀB speciālisti norāda, ka pārmērīga kofeīna un cukura lietošana apdraud veselību. Pārmērīga cukura lietošana ir viens no svarīgākajiem aptaukošanās un ar uzturu saistītu neinfekcijas slimību rašanās riska faktoriem, tāpēc ir nepieciešams sekot līdzi šo produktu patēriņam.