Krievijas pārtikas embargo Eiropas Savienībai (ES), ASV, Kanādai un vairākām citām valstīm, pēc embargo termiņa beigām, kas ir šī gada 7. augusts, tiks pagarināts, apstiprinājis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.
Analītiķi prognozē, ka pārtikas embargo varētu ilgt līdz 2018.-2020. gadam, kad Krievija paredz sasniegt savu mērķi – pašpietiekamību lopkopībā.
Papildus sankciju karam, valdība meklēs veidu, kā vēl vairāk palielināt valsts atbalstu lauksaimniecības nozarei.
“Protams, mūsu rīcība turpinās būt atkarīga no mūsu partneru darbībām. Saskaņā ar viņu apgalvojumiem, viņi joprojām nevēlas un neplāno atgriezties Krievijas tirgū, bet mēs nelūgsimies viņiem,” sacīja Medvedevs.
Vairums Krievijas amatpersonas atbalstījušas premjera nostāju, apgalvojot, ka dažiem ražotājiem un valstīm būs iespēja atsākt tirdzniecību ar Krievijas tirgu.
“Ja sankcijas pret Krieviju netiek atceltas, tas nozīmē, ka embargo netiek atcelts,” sacīja Krievijas premjerministra vietnieks Arkādijs Dvorkovičs, kas nodarbojas ar gaļas nozares jautājumiem. Viņš norāda, ka Krievijai nav iemesla atcelt noteikto importa aizliegumu un radikāli risinājumiem saistībā ar šo jautājumu netiek plānoti.
Tikmēr Zemkopības ministrija izstrādājusi plānu, lai atceltu pārtikas embargo ārvalstu zivju produktiem, tai skaitā varavīksnes forelēm, austerēm, mīdijām u.c. Saskaņā ar krievu laikrakstu rīcībā esošo informāciju, valdības amatpersonas reaģē uz pieprasījumiem no zivju lauksaimniekiem Krievijas dienvidos un Ziemeļrietumu reģionos.
Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.