Lai arī katru gadu norisinās dažādas informatīvi izglītojošas kampaņas, 44% skolēnu ikdienā aizvien nelieto atstarotāju, noskaidrots apdrošināšanas sabiedrības "BTA Insurance Company" SE veiktajā pētījumā. Tas nozīmē, ka ik dienas, atrodoties uz ielas, šie skolēni pakļauj sevi ceļu satiksmes negadījuma apdraudējumam.
Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistiku pērnā gada laikā ceļu satiksmes negadījumos cietuši 174 bērni vecumā līdz 14 gadiem.
Aptaujas dati norāda, ka 48% no respondentiem - skolēniem mācās Rīgas skolās, bet 38% - Latvijas reģionu skolās.
Aptaujas laikā trešā daļa bērnu (33%), kas ikdienā lieto atstarotājus, atzinuši, ka izmanto atstarotājus-piekariņus. Otrs populārākais atstarotāju veids ir virsdrēbju apdarē iestrādāti atstarotāji, tam seko ap roku apliekami atstarotāji, atstarotāji uz mugursomas u. c.
Arī BTA pieredzē ir gadījumi, kad neuzmanības un pārgalvības dēļ ceļu satiksmes negadījumos cietuši bērni. Piemēram, nesen motociklists notrieca bērnu, kurš negaidīti un strauji izskrēja uz gājēju pārejas. Negadījumā bērns guva sasitumus un nobrāzumus. Šogad noticis arī viens no traģiskākajiem gadījumiem BTA pieredzē, kas apliecina vecāku pārgalvību un to, ka arī atstarotāji ne vienmēr pasargā no ceļu satiksmes negadījumiem. Proti, negadījums notika vakarā, kad tēvs vizināja dēlu uz ragavām, kas bija piestiprinātas motorollera aizmugurē. Motorolleram bija ieslēgtas gaismas un uz bērna virsjakas bija iestrādāti atstarotāji. Nelaimes gadījumā motorolleri notrieca lielā ātrumā garām braucoša automašīna. Bērns no gūtajām traumām mira notikuma vietā, bet smagi cietušais tēvs tika nogādāts slimnīcā.
Lai arī vecākiem būtu bērni jāinformē par atstarotāju nozīmi diennakts tumšajā laikā, aptaujā noskaidrots, ka lielākā daļa skolēnu jeb 71% atzinuši, ka viņu vecāki ikdienā atstarotājus nelieto. Tikai 29% bērnu atklājuši, ka viņu vecāki atstarotājus lieto.
Avots: nra.lv