Viena bezdarbnieka alkoholiķa ārstēšanai tērēs 400 latu

Ilgstošajiem bezdarbniekiem ar atkarības problēmām būs iespēja iesaistīties Minesotas 12 soļu programmā, kas ļaus ārstēt alkohola, narkotisko un psihotropo vielu atkarību, lai palīdzētu bezdarbniekiem atgriezties darba tirgū.


Labklājības ministrija norāda, ka alkohola un citas atkarības ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc bezdarbnieki nevar atrast darbu. Alkohola problēmas ir arī biežākais iemesls, kāpēc bezdarbnieki zaudē darba vietu algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos.


Ārstēšanu no atkarībām varēs saņemt bezdarbnieki no 18 gadu vecuma, ja viņi ir bijuši bezdarbnieki vismaz vienu gadu. Ārstniecības kurss ilgs 28 dienas. Minesotas programmu īsteno gan ambulatori (dienas stacionārā), gan stacionāri (diennakts stacionārā). Līdz šim Nodarbinātības valsts aģentūras pakalpojumu klāstā nav bijis atbalsta pasākumu cilvēkiem ar atkarības problēmām.


Labklājības ministrija plāno katru gadu šādu atbalstu sniegt 69 bezdarbniekiem, kuriem Minesotas programmas īstenošana nepieciešama ambulatori. Tāpat ik gadu būs iespējams atbalstīt 197 bezdarbniekus, kam atbalsts būs nepieciešams stacionāri. Bezdarbnieki ar atkarībām tiks arī atbrīvoti no pacienta iemaksas, jo pašlaik, lai iesaistītos Minesotas programmā ambulatori, pacientiem ir jāsedz pacienta iemaksa – pieci lati un izmitināšanas izmaksas. Nacionālais veselības dienests sedz izmitināšanas izmaksas, tikai ārstējoties stacionāri. Iesaistoties jaunajā aktīvās nodarbinātības pasākumā, bezdarbnieki būs atbrīvoti no līdzmaksājuma veikšanas.


Viena bezdarbnieka atkarības problēmu risināšanai, ja bezdarbnieks ārstēsies ambulatori, LM tērēs 403 latus, savukārt, bezdarbniekam ārstējoties stacionāri, 140 latu, jo ar uzturēšanos saistītos izdevumus segs Nacionālais veselības dienests (veselības budžets). Lielāko daļu naudas sedz Eiropas Sociālais fonds. Ārstēšanu veiks tikai tās ārstniecības iestādes, kuras ir noslēgušas līgumus ar valsti – Akrona 12 (ambulatori), Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs un slimnīca Ģintermuiža.


Avots: nra.lv /Inga Paparde


 

Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress