Viengadīgo puķu sēšana un kopšana

24155487399_ab59cc2cbb_z

Sējot puķes uzreiz dobē, jāievēro, ka sēklām piemērota būs saulaina vieta, vidēji smaga, irdena, trūdvielām bagāta augsne. Augsni sastrādā pirms sēšanas vai stādīšanas 25–30 cm dziļi. Tā nedrīkst būt sablīvēta, tāpēc to uzrok, iestrādājot komplekso mēslojumu 25 g/m2. Pirms stādīšanas augsni salej un ļauj nedaudz apžūt. Regulāru stādījumu, ornamentu zīmējumu izveidošanai vietu atzīmē ar auklu, mietiņiem vai smiltīm, skaidro dārzkopības speciāliste.

Sēklas sēj vadziņās vai arī izkaisa dobē 0,5–1,5 cm dziļi (atbilstoši puķu sēklu izmēram). Pēc iesēšanas vadziņas aizrauš ar grābekli, viegli piespiežot, un sējumus viegli apsmidzina ar ūdeni.

Pēc sēšanas nodrošina vienmērīgu mitrumu, ieteicams laistīt reti, bet bagātīgi. Sējeņu dobē stādus retina, kad parādās pirmās īstās lapas, apmēram 10 cm citu no cita, nākamo reizi retina, kad izveidojušās 5–6 lapas vai tipiski augam. Pēdējo retināšanu veic 15–30 cm vienu no otra atkarībā no auga tipa.

Augšanas laikā puķes mēslo, taču tās nedrīkst pārmēslot ar slāpekļa mēslojumu, kas veicina zaļo dzinumu un lapu veidošanos, bet mazina ziedēšanu. Regulāra veco ziedu izlaušana veicina ilgāku ziedēšanu, vasarā augstās puķes piesien pie balstiem.

Sējeņi ir jāsargā no gliemežiem un gliemenēm, jo tā ir lielākā problēma jauniem augiem. Arī laputis un tauriņi (kāpostu balteņa kāpuri) bojā mazos sējeņus. Jauno sējeņu pārliešana un miltrasa var sabojāt visus sējumus.
Foto: Forest and Kim Starr / https://www.flickr.com/photos/starr-environmental/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress