Ja starp netīkamajiem dārza darbiem joprojām ierindojas nezāļu ravēšana, kas jau bērnībā šķita šausminošākais, ko darīt dārzā, iespējams, kā atvieglojums pašā laikā būs šis apkopojums ar padomiem nezāļu apkarošanā. Protams, bez čaklo roku klātbūtnes augiem neiztikt, tomēr ''Bhg'' apkopojis arī citus noderīgus veidus, kā mazināt nezāles dobēs un apstādījumos.
Mulča
Efektīvs veids, kā neļaut nezālēm vairoties kā bitēm spietā, pārklāt zemi ar mulču, kas piemērota auga vajadzībām. Pirmkārt, mulča izskatīsies labāk par melnzemi, otrkārt, mulča palīdzēs saglabāt augiem nepieciešamo mitrumu, tāpat šāds risinājums atvieglos likstas ar nezālēm, jo tās gluži vienkārši tik daudz neaugs. Mulčai vajadzētu būt 2-4 cm biezumā no kāda organiska materiāla, piemēram, priežu mizām, salmiem, nopļautas zāles, zāģu skaidām, koksnes u.c. Tiek uzskatīts, ka koksnes mulča uzsūc slāpekli no augsnes un atņem to augiem, tāpēc šis nebūs tas piemērotākais mulčas veids. Lai vai kādu mulču izvēlētos, svarīgi to nenoklāt līdz pat auga stumbram vai stublājiem, jo tādā veidā var rasties slimības vai tikt kavēta auga attīstība.
Plēves izklāšana
Sava veida siltumnīcas efektu, kas nepavisam nepatiks nezālēm, var panākt ar plēves izklāšanu virs augsnes. Noklājot plēvi jebkurā vietā, kur vēlies mazināt nezāļu klātbūtni, saules siltums un skābekļa trūkums veicinās cerēto efektu. Protams, plēvi nav vēlams klāt pār augiem, ko negribas iznīdēt, tāpēc, iespējams, laba alternatīva būtu izgriezt caurumus plēvei atsevišķās vietās augiem. Šādos apstākļos nezālēm nepatiks vairoties un ar laiku iznīks arī esošās.
Verdošs ūdens
Efektīvs veids, kā atbrīvoties no nezālēm bez liekas piepūles – uzliet verdošu ūdeni. Tas visai ātri iznīdēs nezāles un neļaus veidoties jaunām. Šajā metodē tikai jāuzmana, lai karstais ūdens neuzlīst augiem, ko nav vēlams iznīdēt.
Etiķis
Līdzīgi kā ar verdošo ūdeni, arī etiķis nepavisam nepatiks nezālēm. Tas burtiski izdedzinās nezāles no apstādījumiem, tāpēc var droši izmēģināt arī šo metodi. Tikai uzmani, lai etiķis nenonākt uz augiem, to lapām vai sakņu tuvumā, tāpat šī metode būs jāatkārto vairākkārtīgi, lai nezāles patiesi reti jo reti ataugtu.
Dedzināšana
Iespējams, esi dzirdējis vai pat redzējis ārzemēs plaši pielietotu metodi nezāļu apkarošanā – ar speciālām lāpām sadedzinot. To gan ieteicams darīt ne īpaši biezi saaugušos apstādījumos un ne īpaši vējainās dienās, lai uguns liesmas netiek tālāk. Tomēr šī metode ir gana efektīva – uguns teju uz neatgriešanos iznīdē nezāles, it īpaši, ja to atkārto vairākkārtīgi un jau tikko izaugušām nezālēm.
Sālim – nē!
Iespējams, no tautas metodēm esi dzirdējis, ka arī sāls ir efektīvs līdzeklis nezāļu apkarošanā, un tā tas arī ir, tikai to tomēr nav ieteicams izmantot, jo sāls ar lietus palīdzību aizskalojas tālāk uz apstādījumiem, dobēm un var ievērojami kaitēt augiem. Tāpat izmēģināšanas vērtās metodes ar sāls, etiķa un trauku mazgājamā līdzekļa apvienošanu nebūs tas labākais risinājums, jo šo vielu apkopojums kaitēs citiem tuvumā esošajiem augiem.
Rūpīga ravēšana
Ja nu tomēr vēlies palikt pie pārbaudītām vērtībām un ravēt ar rokām, tad zini, ka darbiņš būs jādara retāk, ja ravēsi rūpīgi. Nevis noplēšot virszemē redzamās nezāles, bet izraujot tās ar visām saknēm. Īpaša vērība attiecas uz pienenēm, kurām ir īpaši dziļas saknes. Šim nolūkam noderēs speciālais ravēšanas grābeklītis, kas izrauj saknes no dziļuma, neļaujot tām veidot jaunus dzinumus. Arī bez rīka centies nezāles izraut ar visām saknēm, tad tās tik drīzi nevairosies no jauna.