Lai gan valdība veselības aprūpi sauc par savu prioritāti, nozarei atvēlētais finansējums par to neliecina, otrdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.
Keris intervijā pauda bažas par valdības plāniem samazināt veselības nozares finansējumu no 3,1% līdz 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), uzsverot, ka tas apliecina to, ka veselības nozare, lai arī saukta par prioritāti, aizvien atrodas kritiskā stāvoklī.
"Sarunās ar sociālajiem partneriem un valdību panākts vienots viedoklis, ka nākamā gada veselības nozares budžets ir nepietiekams un tas jāuzlabo," sacīja Keris, piebilstot, ka arodbiedrība jau sākusi konsultācijas ar politiskajiem spēkiem par to.
LVSADA priekšsēdētājs iezīmēja divus iespējamos virzienus - arodbiedrības centīsies sarunu ceļā politiķus pārliecināt par situācijas nopietnību, taču, ja politiķi neraugoties uz sniegto informāciju un faktu, ka Latvijā saskaņā ar OECD datiem ir vissliktāk pieejamā veselības aprūpe Eiropā, nerīkosies nāksies rīkot protestu akcijas.
Kopumā vērtējot valdības attieksmi pret veselības nozari, Keris sacīja, ka politiķi ir “ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē”.
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība jau iepriekš norādījusi uz vairākiem trūkumiem, ko rada zemais finansējums veselības aprūpei - galvenās problēmas aizvien ir garās rindas uz plānveida pakalpojumu saņemšanu, augstie pacientu līdzmaksājumi un zemās mediķu algas.