Iespējams Latvijai nāksies uzņemt vairāk nekā 250 bēgļus, pirmdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Rinkēvičs norādīja, ka migrācijas vilnis, kas šobrīd sasniedzis Eiropu, ir acīmredzot lielākais migrantu vilnis pēc Otrā pasaules kara, kas izskaidrojams ar daudzviet notiekošajiem bruņotajiem konfliktiem, terorismu un nabadzību.
"Domāšana, kāda mums ir Baltijas valstīs, atšķiras no tās, kāda tā ir Eiropas Savienības (ES) Rietumos. Ja mēs uztraucamies, ka robežām jābūt drošākām un ekonomiskie bēgļi, kas šeit nokļūst nepamatoti, pēc iespējas ātrāk būtu jānogādā atpakaļ, tad savukārt kolēģi Rietumeiropā to redz, kā milzīgu humāno traģēdiju, kur nav svarīgi, vai cilvēks šeit ierodas kā ekonomiskais vai kara bēglis," skaidroja Rinkēvičs.
Ministrs norādīja, ka ES priekšlikums nav likums, līdz ar to viņam bija grūti atbildēt uz jautājumu, vai Latvijai varētu nākties uzņemt ap 2000 bēgļiem iepriekš apstiprināto 250 cilvēku vietā. Vienlaikus gan, Rinkēvičs pieļāva iespēju, ka Latvijai varētu nāksies uzņemt vairāk nekā 250 bēgļi.
Viņš pauda viedokli, ka šajā jomā ir izveidojusies plaisa, un gadījumā, ja netiks atrasta kopīga valoda, sekas mums visiem būs daudz nopietnākas.
Ministrs norādīja, ka nereti ES ir izskanējis uzskats - ja mēs nespējam rast kopīgu valodu migrantu jautājumā, kāpēc mums veikt iemaksas ES. Tāpat šis jautājums var ietekmēt NATO atbalstu, kas nozīmē to, ka šī migrantu krīze ir pārbaudījums ES identitātei.
Jau ziņots, ka Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers vēlas nākt klajā ar prasību palielināt to patvēruma meklētāju skaitu, kuri sadalāmi pa visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.
Saskaņā ar amatpersonu informāciju, priekšlikumi tiks atklāti trešdien, kad EK prezidents plāno runāt par iespējamiem nelegālās imigrācijas krīzes risinājumiem. Priekšlikumos ietilpst aicinājums uz citām dalībvalstīm pārvietot vēl 120 tūkstošus patvēruma meklētāju, kas šobrīd ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā.