Gaismas pils – nelietderīgi dārgs projekts?



Sabiedrībā milzu satraukumu izraisījusi medijos atrodamā informācija, ka Gaismas pils fasādes tīrīšana varētu izmaksāt teju 80 000 eiro.

Šāds paziņojums izraisījis sabiedrībā dažādus viedokļus, taču lielāka daļa steidz izteikt nosodījumu, norādot, ka par šādu uzturēšanas summu Gaismas pili bija labāk vispār necelt un ka fasādes mazgāšana jāuzņemas būvniekiem, kas savu darbu nav izdarījuši līdz galam.

Šo apgalvojumu kategoriski noliedzis “Nacionālās būvkompāniju apvienības” (NBA) padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns, norādot, ka Gaismas pils ekspluatācijā nodota tīra, tāpēc nav iemesla bažām, ka lielās izmaksas būtu nekvalitatīva būvdarbu rezultāts.

Izskanējusi informācija un astronomiskā summa izraisījusi sašutumu arī Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijās (LPUAA) vidū, kas atzīmē, ka pareizi plānojot Gaismas pils fasādes tīrīšanu, profesionālās uzkopšanas uzņēmumi šo darbu varētu paveikt teju 10 reizes lētāk, kas izmaksātu aptuveni no 7 650 līdz 15 300 eiro.

Asociācijas izpilddirektors Jānis Ozoliņš norāda, ka šādas darba izmaksas ir pārsteidzošas un rosina jautājumu par projekta autoru iecerētā risinājuma efektivitāti un racionalitāti.

Ozoliņš iesaka fasādes mazgāšanas darbus veikt pavasari vai rudenī, brīdinot to nekādā gadījumā nedarīt ziemā. Tāpat “Gaismas pils” fasādi ieteicams mazgāt vismaz divas reizes gadā.

Ņemot vērā milzu izmaksas, kuras prasa ne tikai Gaismas pils fasādes tīrīšana, bet arī elektrības rēķins, kas iepriekšējā mēnesī sasniedzis 82 000 eiro, sabiedrībai rodas jautājums, vai Latvijai vajadzīga tik dārgas ēkas uzturēšana? Protams, šeit mēs varam runāt par kultūras mantojuma nozīmi, taču ne jau to saprast tiem, kas ikdienu cīnās par izdzīvošanu vai slimiem bērniem, kuriem veselību cenšas nodrošināt sabiedrība nevis valsts, kā tas būtu pareizi.

Šādi un līdzīgi viedokļi jau kādu laiku cirkulē sabiedrībā. Daži pat pārliecināti iesaka pārdēvēt Gaismas pili par Latvijas nabadzības pili. Līdzās šim gadījumam sabiedrība piesauc arī jauno Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) ēku, kuras uzturēšana izmaksā ne mazāk kā Nacionālās bibliotēkas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2025 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress