Kā liecina jaunākie statistikas dati, šā gada augustā apstrādes rūpniecībā ražošanas apjomi praktiski saglabājās iepriekšējā mēneša līmenī – salīdzinājumā ar jūliju produkcijas izlaide pieauga par 0,1 % (pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem). Savukārt, gada griezumā apstrādes rūpniecības ražošanas apjomi šogad augustā bija par 3,4 % mazāki nekā pirms gada. Kopumā šogad astoņos mēnešos saražotās produkcijas apjomi bija tuvi pagājušā gada janvāra - augusta līmenim (samazinājums par 0,4 procentiem), informē Ekonomikas ministrija.
Vienā no lielākajām apstrādes rūpniecības nozarēm – kokapstrādē - ražošanas apjomi šogad stabili auguši. Saražotās produkcijas apjomi augustā bija par 3,6 % lielāki nekā pagājušā gada augustā un kopumā astoņos mēnešos nozares izlaide bija par 7,5 % lielāka nekā pirms gada. Tāpat arī mēbeļu ražošanā augustā ražošanas apjomi bija par 6,1 % lielāki nekā pērnā gada augustā. Šajās nozarēs šogad stabili palielinās eksporta apjomi (nozarēs gandrīz 75 % saražotās produkcijas tiek eksportēti) un pieprasījums pēc nozaru produkcijas aug arī iekšējā tirgū.
Augustā visstraujākie izaugsmes tempi gada griezumā saglabājās datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā (ražošanas apjomu pieaugums par 65 %). Nedaudz lēnākos tempos nekā iepriekšējos mēnešos augustā pieaugums bija vērojams ķīmiskajā rūpniecībā, nemetālisko minerālu, gatavo metālizstrādājumu ražošanā un poligrāfijā.
"Liepājas metalurga" dīkstāve joprojām būtiski ietekmē darbības rādītājus metālu ražošanas nozarē, kur šogad astoņos mēnešos ir saražots par gandrīz 60 % mazāk produkcijas nekā pagājušā gada janvārī - augustā. Tajā pašā laikā tiek plānots, ka Liepājas metalurgs atjaunos darbību jau šā gada novembra beigās.
Augustā ražošanas apjomi elektrisko iekārtu ražošanā bijuši krietni mazāki nekā pirms gada (kritums par 17 %). Tajā pašā laikā kopumā šogad nozarē saražotās produkcijas apjomi ir pieauguši par 3,4 % salīdzinājumā ar pagājušā gada astoņiem mēnešiem. Pārtikas rūpniecībā augustā saražotās produkcijas apjomi bija par 2 % mazāki nekā pirms gada. Kopumā šogad pārtikas rūpniecības nozarē ir saražots par 3,5 % vairāk produkcijas nekā iepriekšējā gada janvārī - augustā, tomēr dažus nozares uzņēmumus sāk negatīvi ietekmēt Krievijas noteiktais atsevišķu pārtikas produktu importa aizliegums. Jau kopš šā gada sākuma vērojamais ražošanu apjomu kritums arī augustā saglabājās apģērbu un tekstilizstrādājumu ražošanā, papīra ražošanā un dzērienu ražošanā.
Sagaidāms, ka līdz šī gada beigām apstrādes rūpniecības nozarēs saglabāsies līdzšinējās tendences. Nozarēs, kur jau līdz šim ražošanas apjomi stabili auga, turpināsies izaugsme, ko sekmēs pieprasījuma pieaugums iekšējā tirgū, kā arī pakāpeniska ekonomiskās situācijas uzlabošanās ES valstīs, kas ir lielākais Latvijas eksporta tirgus. Savukārt, nozarēs, kurās šogad ražošanas apjomi dažādu faktoru dēļ (konkurētspēja, ekonomiskā situācija NVS valstīs, u.c.) sarūk, visticamāk straujš ražošanas apjomu kāpums atlikušajos gada mēnešos nav gaidāms.